Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Září 2022/2023

Máme tu další školní rok a s ním spoustu plánů, nápadů a aktivit. Rozrostli jsme se o další skupinu dětí i o několik průvodců.

Tématem měsíce září bylo Lidské tělo, které jsme opět zkoumali z různých úhlů. Menší děti si například skládaly písmena ze svých těl, pekly perníčky ve tvaru rukou či kostí a prozkoumaly také lidské smysly. Starší děti testovaly své znalosti o lidském těle v nejrůznějších kvízech, sledovaly dokumenty a hrály vědomostní hry. Toto téma se nám samozřejmě promítlo i do angličtiny.

Vyráběli jsme dalekohled, sádrové odlitky našich obličejů a zahráli si upravenou verzi pohybové hry Twister. Začaly opět naše dlouhodobé projekty – mladší děti si mohly vybírat mezi Zpěvem, tancem a divadlem nebo Výrobou hliněné pece. Starší už čekal náročnější úkol – zvolili si celoroční oblast, které se chtějí více věnovat a prohlubovat si své znalosti. Na výběr byla oblast biologie nebo fyziky. V rámci těchto projektů budou děti při praktických cvičeních pravidelně navštěvovat laboratoře pedagogické fakulty.

Starší děti mají v rámci své výuky obecně mnohem větší možnost výběru a s tím související odpovědnost za vlastní učení, než byly zvyklé. Mohou si například zvolit mezi procvičováním pravopisných jevů a literárním tématem měsíce. Vše podle vlastního zájmu nebo potřeby procvičit dané téma.

S tělem samozřejmě souvisí také pohyb. Pro zájemce se otevřel kurz plavání, kde budeme zdokonalovat plavecké techniky. Trénovali jsme atletickou abecedu, rozvíjeli jsme rychlost, šermovali jsme a někteří se zdokonalovali v nácviku salta. Také proběhla oblíbená tančírna.

Navštívili jsme Dny vědy a techniky na plzeňském náměstí a v závěru měsíce jsme vytvořili podzimní a halloweenskou výzdobu naší školy. V pátečních blocích se děti s novým průvodcem také věnují drobným opravám, které jsou v Koventince potřeba.

MENU