Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Říjen 2022/2023

Říjen v Koventince byl ve znamení historie a také matematiky v praxi. Menší děti se podívaly do plzeňského podzemí, vyráběly si erby a pořádaly rytířské turnaje. Ty starší se věnovaly důležité etapě našich dějin – holocaustu. Téma bylo silně prožitkové – vyzkoušely si, jaké to je, když se člověk stává pouhým číslem. Zhlédly také několik dokumentů a vydaly se do centra města hledat tzv. kameny zmizelých. V rámci matematiky si skupina Včel vyzkoušela virtuálně nakupovat s přiděleným rozpočtem a zařizovat si vlastní dětský pokoj.

Starší děti si také mohly tento měsíc zvolit mezi procvičováním slovních druhů a Starými pověstmi českými. V angličtině sledovaly seriály v originálním znění a na lekcích španělštiny poslouchaly a překládaly písničky. Vydaly se také na exkurzi do Sofronky, kde si prohlédly mechy a stromy, které následně zkoumaly pod mikroskopem. Absolvovaly také první návštěvu ve fyzikální laboratoři a povídaly si o konstrukci atomové bomby.

V rámci projektů každý podle svého výběru buď staví hliněnou pec, věnuje se zpěvu a tvorbě vlastního zpěvníku, navštěvuje horolezeckou stěnu, nebo se učí taneční sestavy.

Společně jsme navštívili interaktivní výstavu Lovci znaků v DEPO 2015. V pohybových blocích trénujeme především atletiku a techniku pádu.

Pátky trávíme většinou tvořením a nově také prací se dřevem. Krásně podzimně a halloweensky jsme vyzdobili naši hlavní třídu.

MENU