Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Září 2021/2022

Jsme zpátky v plné síle a začínáme osmý rok naší cesty. Měsícem září nás provázelo téma Řemesla, se kterými jsme se seznámili teoreticky i prakticky. Podívali jsme se do malé rodinné pekárny Bayer, kde jsme se dozvěděli zajímavé informace z jejich historie i provozu. Na statku v Bolevci jsme si zase povídali o koloběhu roku a s ním spojenými pracemi na venkově. Vyzkoušeli jsme si např. mlácení obilí, praní na valše, jízdu trakařem nebo zametání proutěným koštětem. Počasí nám přálo na našem společném výletě vlakem do Chotěšova, kde jsme navštívili truhlářskou dílnu a vyrobili jsme si ve skupinkách krmítka pro ptáky.

Také nám začali tradiční dlouhodobé projekty. Děti si mohly volit ze tří projektů, kterým se budou věnovat až do Vánoc – Vaření a pečení, Výtvarné techniky a Zahradní architektura.

Během měsíce jsme si také vyzkoušeli drátkování kamenů, intuitivní tanec, meditaci či dramatické hry. Velkou oblibu si získala karetní hra Upíři. Protože se nám urodilo i na zahrádce, upekli jsme si švestkový koláč, sklízeli a sušili jsme bylinky na čaj a vykopávali brambory. Zájemci se také začínají věnovat šití na stroji.

Každý měsíc se zaměřujeme na jednu oblast měkkých dovedností, kterou v rámci společných bloků trénujeme. V září to byla spolupráce.

Vydali jsme se také na Dny vědy a techniky na plzeňském náměstí.

MENU