Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Říjen 2021/2022

Říjen patřil v Koventince České republice. Téma jsme pojali zeširoka, a tak jsme se podívali do zeměpisu i dějepisu. Věnovali jsme se vzniku Československa a období první republiky a také druhé světové válce. Těmito etapami naší historie nás podrobně provedli Štěpík a Madla ve svých referátech a také jsme zhlédli několik dokumentů. Abychom poznali kouty naší země, zpívali jsme lidové písně obsahující názvy měst a společně jsme je pak hledali na velké nástěnné mapě. Nejmenší děti si upekly např. pardubický perník nebo si vyzkoušely modelovat Věstonickou Venuši. Učili jsme se o krajích ČR a v terénu jsme kolemjdoucím pokládali anketní otázku, jaké znají symboly České republiky, takže jsme si vyzkoušeli částečně i práci reportéra.

Své domácí mazlíčky nám při referátech představily Adri a Betka – měli jsme v Koventince např. myši, psa či slepici a dozvěděli jsme se o nich mnoho zajímavostí. Ve volných chvílích hrajeme komunikační hry Upíři či Dračí doupě. Ze sklizených dýní jsme uvařili polévku a upekli sušenky. Tvořili jsme korále a náramky a šili jsme na stroji.

Pokračujeme v našich dlouhodobých projektech – skupinka „kuchařů“ si vyzkoušela upéci pizzu, cup cakes, muffiny či perník, venku nám vzniká bylinková spirála a ohniště. Také jsme pověsili ptačí budky, které jsme vyrobili v září. Výtvarníci tvořili barvy z přírodnin, kreslili gumou či zkoušeli monotyp.

Na angličtině stále překládáme písničky a noříme se do hlubin minulého času. ? Novinkou byla první lekce španělštiny, kterou si zvolily starší děti.

V rámci tréninku měkkých dovedností jsme tento měsíc sledovali svoji odolnosti vůči stresu – povídali jsme si o stresorech i projevech a druzích stresu.

 

MENU