Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Červen 2020/2021

Celý červen nás provázelo indiánské téma. Seznámili jsme se s jednotlivými kmeny, dozvěděli se zajímavosti o jejich zvycích, poznali jsme různá vykuřovadla a zatančili si bizoní tanec. Na společném pobytu v Bečově nad Teplou jsme zpěvem indiánské mantry zahájili hru, během které jsme se naučili například rozdělat oheň, střílet z luku nebo poznat jedlé rostliny. Vyrobili jsme si lapač snů a na závěr se někteří z nás zúčastnili šamanského rituálu.

V DEPO2015 jsme navštívili interaktivní světelnou expozici BLIK BLIK Tajuplný les, kde jsme prověřili svoji fantazii. V rámci výstavy Ozdoby dávné doby jsme se v Západočeském muzeu seznámili s historií zdobení lidí a někteří z nás se do výstavy dokonce zapojili. Také jsme vyrazili do multifunkčního sportovního areálu Škodaland, kde jsme skotačili na trampolínách, bruslích i ve vodě. Školní rok jsme tradičně zakončili letní slavností. Velký úspěch sklidilo představení muzikálu Kasiopea i světelná show.

V krátkých videích jsme se seznámili s projektem Firma, na kterém někteří z nás celoročně pracovali. Děti si zahrály oblíbenou vybíjenou, tentokrát i společně s rodiči. Po dobrodružném přespání ve škole následovalo dlouhé loučení. Věříme a doufáme, že ne na dlouho!

 

MENU