Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Únor 2021/2022

V únoru jsme se zabývali otázkami ekologie a dobročinnosti. Zpívali jsme novou píseň Na Zemi žít líbí se mi, při které jsme si zvědomovali ekologické chování. Nejmenší děti se věnovaly desateru domácí ekologie a recyklačnímu koloběhu. Ručně si vyrobily recyklovaný papír a vydaly se sbírat odpadky. Starší děti četly knihu Truhla času od islandského autora A. S. Magnasona, který se zasazuje o ochranu životního prostředí, a dokonce kandidoval na islandského prezidenta. Také vyrobily a zarámovaly obrázky, které odvezou do domu s pečovatelskou službou ve Vejprnicích. Vytvářely i vlastní drobné dárečky a vydaly se dělat radost kolemjdoucím lidem. Nejstarší děti si zkoušely najít na internetu projekt, který by chtěly finančně podpořit. Ten pak prezentovaly ostatním a v následné diskuzi se měly shodnout na jednom společném, do kterého by bylo nejužitečnější finančně přispět. Během měsíce zhlédly několik dokumentů, např. o neekologickém pěstování květin.

V rámci pondělních her na rozvoj sociálních dovedností pracujeme na zlepšování vztahů a plníme naše týdenní výzvy, čímž přispíváme do Sklenice společné pohody.

V únoru jsme také tvořili – hlavně z fima, drátkovali jsme, vyšívali i šili. Ani naše kuchyně nezůstala prázdná – pekli jsme preclíky a smažili donuty i masopustní koblihy. Tancovali jsme a hráli jsme hry v tělocvičně i venku.

MENU