Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Třináctý týden

V tomto týdnu jsme se opět setkali v galerii s Aleškou, která si pro nás připravila další zábavný workshop. Dnes jsme putovali časem společně s dílem Jiřího Patery. Dozvěděli jsme se, jak tvořili pravěcí lidé, zkoušeli jsme si sami vyrobit pravěkou jeskyni a pomocí provázku jsme se přesunuli dále do starověku. Seznámili jsme se s typem starověkých staveb i autorovým oblíbeným prvkem – meandrem. Třídili jsme studené a teplé barvy a zkoušeli lom světla. Nakonec jsme si vyrobili několik placek s autorovými nebo svými obrázky.

V úterý jsme pomalu otevřeli téma adventu a Vánoc. Společně jsme si zahráli hru „dramatické ztvárnění asociací“ k tématu a poté sepsali naše nápady do myšlenkové mapy. Ti, kteří neumí psát, kreslili, a nebo k obrázku doplnili první a poslední písmeno. Vojta vytvořil další skládanou hvězdu (tentokrát podle svého výběru – těžší variantu), Jaromírek skládal slova podle obrázků a doplňoval matematické pracovní listy. Anežka s Madlenkou vypracovaly stejné listy, které si navzájem kontrolovaly. Další mouchou – emocí, která nám přibyla, je Moucha Strach. Velké téma pro každého z nás. Popovídali jsme si o tom, co nás děsí, jak se cítíme a co nám pomáhá.

Začali jsme budovat náš papírový betlém, do kterého přibude postupně několik postav. Každou z nich doprovází vlastní příběh a naším úkolem je vždy postavu vymalovat, vystřihnout a vlepit do betléma.

Úspěšně pokračujeme také v angličtině. Umíme říct, kdo jsme, kolik je nám let, zeptat se a odpovědět na otázky typu „Umíš plavat (chodit, běhat, skákat, jíst, pít)?“, „Máš rád jogurt (banán, meloun, sýr, mléko, džus, pizzu, špagety)?“. Známe téměř deset barev, tvary a čísla do pěti. Hrajeme různé pohybové hry a dnes jsme si zkusili i interview.

Novinkou tohoto týdne se stala kuličková dráha – slaví velké úspěchy. (Děkujeme!)

Není vybrán žádný galerie nebo galerie byla smazána

MENU