Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Dvanáctý týden

Dvanáctý týden jsme začali písničkou z minulého týdne, která obsahovala vzory podstatných jmen a připojili jsme kartičky s obrázky. Kdykoliv jeden ze vzorů zazněl v písničce, zvedl příslušnou kartu nad hlavu ten, kdo ji měl před sebou. Pokračovali jsme ve vystřihovánkách – umíme už vytvořit z obdélníku čtverec, víme, jak ho složit, aby vznikl trojúhelník i obdélník. Každý už umí uprostřed čtverce vystřihnout kosočtverec. Vojta vymýšlel svoje tvary a měnil formy (oblouky na přímky a obráceně). Nakonec se nám aktivita „zvrhla“ do freestylu a každý si improvizovaně vytvářel různé vločky a průstřihy.

V úterý jsme oslavovali narozeniny. První oslavenec v tomto školním roce byl Jaromírek. Každý ho obkreslil na velký papír, napsali jsme jeho jméno, věk, datum narození (Vojta římskými číslicemi) a namalovali jsme, co má rád a co rád dělá. Nakonec jsme mu do rukou na plakátu dali dárečky, které děti samy vytvořily doma, a zazpívali jsme narozeninovou písničku. Jaromírkovi jsme všichni popřáli a bylo znát, že ho dárky moc potěšily. Velkým překvapením byl „dort“ ve formě čokoládového pudinku s pohankovým mlékem, oříšky, ostružinami a kokosem. Všichni jsme se na něj, po sfouknutí svíček oslavencem, vrhli.

Na Vojtovo přání byla středa věnovaná psí tématice. Ráno jsme začali obrázkem s příběhem a skládačkou pejska, pak přišla Hanka s Orwelkem a povídala nám o tom, jaké máme rasy pejsků, co je to kříženec a čistokrevné plemeno, co všechno pejsek potřebuje a jak často jí. Společně nám ukázali, jaké povely zvládá a co může pejsek signalizovat určitými gesty. Odpověděli jsme si na otázky, jak postupovat, když najdeme zatoulaného psa, co dělat, když na nás začne štěkat a útočit cizí pes, a jak často je třeba chodit na veterinu. Děti byly nadšené a vše nakonec ještě umocnilo téměř hodinové běhání s Orwelkem, aportování a hraní si společně. Z celého dne byli zřejmě tak unavení, že odpoledne nikdo nikoho nehonil, nebouchal polštářem, nikdo nebyl zpocený a uhoněný – zkrátka odpočívali. Dobrovolně:-)

Není vybrán žádný galerie nebo galerie byla smazána

MENU