Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Třicátý týden 2017/2018

V pondělí jsme při hrách propojovali levou a pravou hemisféru a užívali si různých relaxačních technik. S mladšími děti jsme si povídali o druzích ptačí potravy a tom, proč tažní ptáci vlastně před zimou odlétají. Na závěr jsme si vytvořili koláž a tuší kreslili velikonočního zajíčka, což vyžadovalo velkou trpělivost a soustředění. Odpoledne jsme vytvářeli barevné papírové ptáčky na špejli.

V úterý jsme se zaměřili na pletení pomlázek a povídali si o Velikonocích. Děti pletly pomlázky ve dvojicích ze čtyř proutků, což nebylo zdaleka tak lehké, jak se zpočátku zdálo. Nejtěžší bylo udržet silnější proutky a nepoplést pořadí při pletení. Nakonec se nám podařilo společnými silami všechny pomlázky doplést a kluci je náležitě vyzkoušeli. Vytvořili jsme také Moranu, kterou jsme odpoledne společně s rodiči vhodili do řeky Úhlavy v Hradišti. Jaro už může přijít! Odpoledne se Klára chopila šicího kroužku. Eliška si s její pomocí ušila kabátek pro zajíčka, Betka ozdobu do vlasů a Barča nákrčník.

Ve středu si děti užily pohybu i společného čtení. Odpoledne jsme navštívili velikonoční dílny v Národopisném muzeu a vyzkoušeli si výrobu různých ozdob: kraslic voskovou technikou, papírových velikonočních přání, vajíček a ptáčků. Pletli jsme pomlázky, ochutnávali oplatku pečenou na kamnech a teplý čaj. Nakonec Petr vyrobil z nejsilnějších proutků dětem meče a učil je šermovat.

MENU