Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Třicátý první týden 2017/2018

Tento týden jsme se sešli po Velikonočním pondělí. Skupina Endermanů začala (stejně jako už dříve Ufoni) cvičit jógovou sestavu Pozdrav slunci, která má relaxační, aktivizující a posilující účinek. Děti pak vyrazily ven a hrály intuitivní hry s paličkami a míči i hry poslepu. Nejvíce děti bavila hra na slepého a psovoda, při níž musely spoléhat plně na druhého. Zároveň si vyzkoušely, na co všechno musíme myslet a jak napojeni potřebujeme být na druhého, když se staneme jeho očima. Některé děti se rozhodly naučit se programovat s Irene.

Ve středu jsme se věnovali novému tématu, a to ekologii. Začali jsme tím, že jsme sesbírali odpadky kolem školy a na přilehlém sídlišti. Povídali jsme si také o tom, jak dlouho zůstávají různé druhy odpadků v přírodě, než se rozloží. Středeční skupina programátorů měla možnost pracovat ve dvojicích na noteboocích a tabletu. Pro lepší představivost jsme přenesli hru na koberec, kde jednotlivá stanoviště představovaly polštářky. Děti vymýšlely pozice kamarádů, kteří se mají potkat, a vedly je k sobě připravenými příkazy na lístečkách. Irene pak ještě přidala bariéry na různé polštářky. Na závěr jsme si totéž vyzkoušeli na papíře s figurkami Lega. Odpoledne jsme se vydali na výlet ke Kamennému rybníku. Všichni si rádi zchladili nohy v ještě ledové vodě a Klárka, největší otužilec, si dokonce zaplavala.

Ve čtvrtek jsme si povídali o prožitých Velikonocích a zamýšleli se nad změnami v přírodě, kterých jsme si všimli. Také jsme odhadovali množství, počítali podle barev, pekli jsme jarní bochánky, meditovali na zahradě. V pátek jsme putovali k domečku na kolech. Téměř všichni zvládli počítat kroky, výsledky se ovšem lišily. Takže jsme dospěli k závěru, že průměr bude nejpravděpodobnější – po přepočtu jsme ušli více než 2 km tam a zpět, posbírali jsme klacky a uvařili si v kotlíku oběd, který chutnal opravdu všem! Děti se přesvědčily, že jde bydlet i bez tekoucí vody na pár metrech čtverečních. Většině se to zamlouvalo, a tak to určitě nebyl náš poslední výlet.

 

MENU