Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Dvacátý devátý týden 2017/2018

V pondělí jsme se staršími dětmi navštívili festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, kde jsme shlédli tři dokumenty a následně o nich diskutovali. Menší děti mezitím s Raulem a Petrem skládaly Shurikeny – ninjovské házecí hvězdy – z papíru. Poté jsme už společně pracovali na zdokonalování svých pohybových dovedností.

V úterý některé děti malovaly obrázky do výtvarné soutěže festivalu Jeden svět. Vyzkoušeli jsme si aktivní naslouchání a plnou pozornost. S Raulem jsme si povídali o dobrodružstvích Důmyslného rytíře Dona Quijote a moc jsme se nasmáli. Poté jsme jeho příběhy ztvárnili prostřednictvím lega a vyrobili si větrné mlýny. Další skupinka dětí se uvolnila při relaxaci s koshi zvonky a představě letícího ptáka vracejícího se zpět po zimě. Tématem byl návrat tažných ptáků. Povídali jsme si o čápech a jejich způsobu života. Při tom děti zároveň tvořily – některé loutku čápa z papíru, jiné čapí hnízdo na komíně s vajíčky a hnízdícím čapím párem. Děti, které minulý týden nevyzkoušely blok s Irene, měly možnost i tentokrát. Vyrobily si kastaněty, učily se o notách a zahrály si na kastaněty.

Ve středu si děti užily opět muzikohraní: rytmickou rozcvičku (aktivity bez nástrojů), pohyb na rytmus djembe, rytmické hry na bubny, hru na perkuse, dialogy na xylofony, hru na pohyb (log drum), relaxaci na hudební pohádku (ocean drum, kalimba, koshi zvonky, hand-chimes). Pokračovali jsme také v tématu tažných ptáků – tentokrát jsme vybrali vlaštovku a jiřičku. Vytvořili jsme si je z papíru a přitom poslouchali hlasy ptáků z nahrávky – v malé třídě to vypadalo jako v ptačím pavilonu.

Tři odpoledne tohoto týdne byla ve znamení narozenin: oslavili jsme je spolu s Áňou, Jáchymem a Aďou. Všem jsme zazpívali narozeninovou písničku, nechali je projít narozeninovou bránu a zapálili svíčky na dortu. Kdo chtěl, nechal se ještě od kamarádů obkreslit a dal si namalovat nějaké přání do dalšího roku. Mezitím jsme si stihli i pořádně zacvičit v tělocvičně, proběhnout se venku na jarním sluníčku a postavit sněhuláka, letos asi už posledního.

MENU