Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Třicátý čtvrtý týden 2017/2018

V pondělí jsme si s nejmladšími dětmi užili hry podporující souznění a spolupráci. Nejsilnějším zážitkem byla aktivita, kdy jeden volně padá s plnou důvěrou, že ho ostatní chytí. S Raulem jsme třídili odpad, povídali jsme si, jak se doma chovat ekologicky, a vyzkoušeli si recyklaci – výrobu hraček z odpadu. Betka, Thea a Aďa vytvořily deskovou hru a sepsaly k ní pravidla – společně si ji pak s dalšími dětmi zahrály. Johanka, Bára a Laura zase vyrobily pejska a funkční bicí sestavu. Pak jsme hráli rytmické hry a psali vzkazy Irene a Raulovi, kteří nás za dva týdny opustí. Připravujeme jim dárek v podobě leporela se vzkazy a fotkami. Odpoledne se na nás přihnala bouřka, ale i tu si děti užily s radostí – nejdřív ve větru na zahradě tančily dešťový tanec, a když začalo pršet, běhaly nadšeně dál v lijáku.

V úterý jsme prozkoumali náš kompost. Podívali jsme se až do jeho samého nitra a pod lupou pozorovali živočichy, kteří tam žijí. Na užovku jsme štěstí neměli. Děti si založily vlastní pokus se žížalami ve skleničce s kompostem. Po zbytek dne jsme sázeli mátu a kopali svah vedle školy, kde vznikne proutěný tunel, v němž budeme moci odpočívat nebo si v něm hrát. Při programování s Irene si děti zopakovaly základy ovládání Scratche a skládání příkazů. Irene vysvětlovala pohyb panáčka v rámci soustavy souřadnic včetně záporných čísel. Na závěr děti experimentovaly s vlastními programy. Např. Anežka vytvořila program s letícím jednorožcem, který měnil barvy rohu a otáčel se, Klárka s Danem naprogramovali přistávání letadla na pláži a Jára s Míšou C. rozhovor dvou postaviček.

Ve středu jsme hráli oblíbenou deskovou hru Malá velká království a po svačince jsme se vypravili na Košutecké jezírko, kde jsme skákali na trampolíně, stavěli hrady, a hlavně plavali.

V teplém a slunečném počasí nevydrží nikdo uvnitř a život se odehrává hlavně venku – lezení, houpání, vodní hrátky, pokusy, tvoření a házení frisbee jsou nejoblíbenějšími činnostmi těchto dní.

MENU