Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Třicátý pátý týden 2017/2018

V pondělí jsme trénovali na zahradě na slackline, s Irene běželi 1 km v duchu hesla „spolu začneme a spolu skončíme“, a vyrobili si na zahradě překážkovou dráhu. Povídali jsme si o jarních květinách, pojmenovali jsme je a doplňovali do křížovky. Pokračovali jsme také ve výsadbě květin v okolí školy a v tvorbě našeho domečku ve stráni. Při čtenářské dílně jsme se zaměřili na téma vzteku a jeho zvládání. Pomohla nám k tomu ukázka z knížky Děti z Bullerbynu. Odpoledne jsme oslavili Máťovy sedmé narozeniny a začali jsme s obnovou zahradní houpačky.

Ve středu jsme se vypravili na Malou scénu Nového divadla na představení Papageno v kouzelném lese. Odpoledne jsme strávili převážně na zahradě – některé děti si připravovaly divadelní vystoupení na pódiu, jiné s Luckou připravovaly záhonky a sázely. Jaromírek s Honzíkem pak nabídli všem báječnou svačinku.

Ve čtvrtek i v pátek jsme si povídali o 2. světové válce a plzeňských Slavnostech svobody. Vyjasňovali jsme si pojmy svoboda a válka. V pátek jsme zhlédli krátký dokument a ještě před obědem vyrazili do Křižíkových sadů, kde nás čekalo zajímavé tematické povídání.

MENU