Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Prosinec 2022/2023

V prosinci jsme se zabývali tématem Jídlo. Navštívili jsme výrobnu kavárny CrossCafe a ve skupinkách jsme pekli vánoční cukroví, které jsme pak všichni mohli ochutnávat na vánoční slavnosti. Děti, které při svém projektu vyráběly hliněnou pec, se pokusily o první pečení chleba. Užili jsme si oblíbenou čajovnu, představili jsme si koncept Zdravý talíř a zkoumali jsme složení potravin.

Během pátečního programu jsme přesazovali strom z atria na zahradu, vyřezávali jsme meče, háčkovali jsme a šili na stroji. Nejstarší děti opět prezentovaly svoje témata do Kovepedie, tentokrát před větší skupinou. Několik z nás se vydalo vlakem do Prahy na výstavu Nikoly Tesly. Trénovali jsme také sebeobranu, cvičili jsme tepová cvičení a běhali.

Poslední společné pondělí tohoto roku jsme si užili vánoční slavnost. Zazpívali jsme si vánoční písničku, mohli jsme projít adventní spirálou a nakoupit v našem tradičním bazárku. Celý večer jsme ochutnávali spoustu dobrého jídla a večer voněl po svařáku. Děti se nemohly dočkat přespávání ve škole a rozbalování dárků pod stromečkem.

 

 

MENU