Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Leden 2022/2023

V lednu jsme se ponořili do tématu Hudba, film a divadlo. Menší děti si vyzkoušely různé hudební nástroje a taneční pohyby, zahrály vlastní divadlo a v týmech vytvořily animovaný film pod vedením lektorů z Animánie. Starší děti zhlédly několik dokumentů, na jejichž základě zkoušely psát vlastní zápisky a odpovídat na otázky. Navštívil nás herec, režisér a dramatik Jakub Zindulka, který nám vyprávěl o svém dětství i všech svých profesích a zodpověděl všetečné otázky dětí. Vypravili jsme se také do Divadla J. K. Tyla, prohlédli jsme si zákoutí, kam se běžný návštěvník nepodívá, a dozvěděli jsme se řadu informací o jeho historii a fungování.

Děti si opět také vybíraly měsíční bloky. Kluci nejvíce ocenili téma Zbraně – jejich historii a pravidla používání. Někteří se zase učili kreslit – pracovat s perspektivou, světlem a stínem. Tvořivě zaměřené děti vyráběly papírové korálky a někdo tančil.

Mladší děti si vyzkoušely relaxaci, starší se učily pracovat s diářem a čekala je další zvídavá práce v laboratořích biologie a fyziky.

Odpoledne jsme věnovali především deskovým hrám a naší novince – badmintonu. Ve sportovních blocích jsme trénovali vrhání noži a střílení z luku, cvičili jsme gymnastiku a zvládli jsme i kruhový trénink. Pozornost jsme věnovali bráničnímu dýchání.

Leden jsme si zpříjemnili společným pobytem pro rodiče, děti i průvodce na Šumavě, kde nám vyšlo počasí a s naším příjezdem bohatě nasněžilo.

MENU