Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Prosinec 2021/2022

V prosinci jsme se věnovali tématu Závislostí. Tvořili jsme si myšlenkovou mapu, vyslechli si povídání o reálné zkušenosti ze života se závislostí a také jsme počítali, kolik takové závislosti stojí a co bychom si mohli za ušetřené peníze koupit. Prostřední skupina dětí si vyzkoušela technologickou výzvu – tři dny bez hraní počítačových her, sledování youtube a sociálních sítí. Téměř všechny děti výzvu splnily.😊

Každý prosincový den jsme si rozbalili jeden dárek na adventním kalendáři, který obsahoval rébus či hádanku. Vyplněné úkoly jsme si shromažďovali ve vlastních obálkách. Povídali jsme si o symbolice adventního věnce a každé pondělní ráno jsme si zapalovali jednu svíčku. Vyzkoušeli jsme si tančírnu a věnovali jsme se masážím a reflexní terapii. Pekli jsme perníčky, linecké cukroví a trdelníky, tvořili jsme vánoční ozdoby, přáníčka a ozdobili jsme stromeček. V angličtině jsme se také věnovali hlavně vánočním tématům. V sousední dětské skupině jsme prostřednictvím Mikuláše, čerta a andělů nadělovali dárečky menším dětem. V rámci tréninku měkkých dovedností jsme tento měsíc posilovali svoji trpělivost.

Prosinec jsme zakončili tradiční Vánoční slavností pro děti, rodiče a průvodce. Součástí té letošní bylo představení tří projektů, na kterých děti tři měsíce pracovaly. Kluci a holky z projektu Vaření a pečení sepsali vlastní kuchařku a také si připravili ochutnávku vánočního cukroví. Děti z projektu Výtvarných technik si přichystaly výstavu, kterou samy provázely návštěvníky. Díky projektu Úprava venkovních prostor nám na zahradě vznikla nová bylinková spirála a ohniště, ve kterém jsme slavnostně zapálili oheň. Samozřejmě nechyběla ochutnávka vánočních dobrot, zpívání a přespávání ve škole. Druhý den jsme se sešli u vánočního stromku, abychom se potěšili z malých dárků.

MENU