Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Koventinka - centrum individuáílního vzdělávání v Plzni.

Listopad 2019/20

Listopadem nás provázelo téma Lidské tělo a tak jsme se rozpohybovali – trénovali jsme salto vzad i sebeobranu, ale prostor byl i pro volný tanec, kontaktní improvizaci, meditaci, masáž a bouldering. Tématu se děti věnovaly i při hrách a výtvarných činnostech.

Nejmladší Opičky pracovaly s číslicemi a základními geometrickými tvary, vytvořily si svou vlastní knihu a naučily se několik písniček a básniček. Fousci si oblíbili bingo, při kterém trénují násobení a dělení, pracovali na myšlenkových mapách češtiny, trénovali psací písmena a čtení a vytvářeli komiksy. Nejstarší Orioni začali tvořit nástěnnou časovou osu pro zaznamenání událostí, které jim připadají důležité. Dále pak rozvíjeli svou kreativitu vymýšlením vlastních příběhů a myšlenkových map. Zkoušeli také dělení víceciferných čísel a na počítači si užili matiku.in. V rámci pondělních projektů si tentokrát děti mohly vyzkoušet techniku linorytu, výrobu kalimby nebo si zazpívat a zahrát v muzikálu. Na čtvrtečních Lovcích podnikavých duchů jsme se zaměřili na lež, její podoby a na možnosti, jak rozeznat, když nám někdo lže. V pondělním ranním bloku jsme si zase vyzkoušeli obhájit svůj názor před ostatními a mohli si zažít sílu skupiny ve vyjadřování jednotného názoru.

Prostor a čas byl i na exkurze. Navštívili jsme Český hydrometeorologický ústav a centrálu Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje. Také jsme společně oslavili svátek svatého Martina a vyrobili si adventní věnce.

MENU