Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Květen 2021/2022

Tématem měsíce května se stali savci. Navštívili jsme výukový program v plzeňské zoo. Nejstarší děti vytvořily prezentace, ve kterých zmapovaly podobnosti a odlišnosti jimi zvoleného druhu savce v závislosti na jeho životních podmínkách. Mladší si zase ve skupině vytvořily vlastní zoo složenou ze savců žijících na našem území. Následovala komentovaná prohlídka s výkladem ostatním. O savcích jsme si povídali i v angličtině.

Trávili jsme také hodně času venku. Páteční dny jsme začínali společným ohýnkem a opékáním snídaně či svačiny, osázeli jsme bylinkovou spirálu a vyzkoušeli jsme si street workout. Věnovali jsme se manipulaci s míčem a v rámci projektu jsme vyzkoušeli další netradiční hru – famfrfál. Někteří z nás dále pokračují v nácviku muzikálu na závěrečnou slavnost. S Honzou Kršňákem jsme si povídali o digitálních technologiích a bezpečnosti na internetu a po třech měsících jsme se rozloučili se španělskými studentkami.

Zpotili jsme se při kruhovém tréninku a zahráli jsme si sportovní hry s pomocí kuželů vytištěných na 3D tiskárně. V rámci pondělních her na podporu sociálních dovedností rozvíjíme kreativitu, spolupráci a komunikaci v náhodně vylosovaných týmech a hrajeme nejrůznější deskové hry.

Během odpoledne jsme hráli oblíbené Dračí doupě, vyráběli jsme hologram a zopakovali si techniku kaligrafie. Také jsme pracovali s anilinovými barvami a olejovými pastely.

MENU