Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Duben 2021/2022

V dubnu se dvě mladší skupiny věnovaly tématu Neživá příroda a – stejně jako minulý měsíc starší děti – se vypravily k milovníkům a sběratelům minerálů, kteří se mimo jiné zabývají také obchodem a zpracováním těchto nádherných přírodnin a drahých kovů. Dále sledovaly dokumenty a naučily se poznávat dvě desítky nerostů a hornin, z nichž jsme v Koventince uspořádali malou výstavku. Nejstarší děti se v rámci tématu finanční gramotnost podívaly do banky na její fungování, povídaly si o historii peněz a sestavovaly osobní rozpočet.

V angličtině jsme se věnovali tématu Velikonoce a také koloběhu vody. Vytvářeli jsme vlastní verzi hry Dračí doupě, vyráběli jsme kouzelnické hůlky, pekli jsme velikonoční perníčky a opět jsme si užili páteční čajovnu. Začínáme také zvelebovat naši zahradu, především jsme se věnovali záhonům. Zasadili jsme kedlubny, dýně i petržel. Vyzkoušeli jsme si základní prvky baletu a stále nás baví tvořit nové prvky na 3D tiskárně.

Navštívili jsme interaktivní výstavu Vzhůru do oblak a zavítali k nám lektoři virtuální reality, všichni jsme si vyzkoušeli základní prvky a ovládání. V květnu nás čeká ještě další navazující lekce, na kterou se už moc těšíme.

Děti si opět volily mezi třemi novými projekty – Muzikál, Netradiční sportovní hry a pro velký úspěch se zopakoval Experiment s myší. V rámci pondělních her na rozvoj sociálních dovedností podporujeme svoji kreativitu v nejrůznější podobách.

MENU