Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Dvacátý sedmý týden

Všechno má svůj začátek i konec. Tento týden jsme se rozloučili s Afrikou – našim závěrečným tématem byl Egypt, Nil a Sahara. V pondělí k nám přišel na návštěvu Daniel s vyprávěním o své cestě po Egyptě. Přinesl nám ukázat fotografie, papyrus, bankovky i mince a přečetl úryvky ze svého cestovního deníku. Děti si mohly podle jednotlivých písmen svého jména vyčíst, jaké vlastnosti jsou jim v Egyptě přisuzovány.

Podnikli jsme také velkou mumifikaci. Celý můj vědecký tým se úkolu chopil zodpovědně. Společně jsme četli instrukce, jak postupovat. Všechny kroky jsme pečlivě dodržovali – vyjmutí mozku a orgánů, solení, balzamování, balení a ukládání do hrobky společně s vyjmutými orgány, mumifikovanou kočkou, jídlem, šperky a oblečením pro posmrtný život. Madlenka ještě vytvořila posmrtnou masku. Druhý den jsme si ukázali hieroglyfy a rozluštili jsme tajný vzkaz. Také jsme popsali hrobku naší mumifikované panovnice. Oříškem pro nás bylo 3D puzzle – pyramida. Myslím, že na ni ještě dojde. Snaha byla velká, ale nakonec jsem ji musela postavit já. Přeci jen domino je domino – a je nakažlivé. V lednu začal stavět Jaromírek a postupně se přidali všichni ostatní. A někdy jsou stavby opravdu důmyslné. Napadlo nás postavit si údolí Nilu s krokodýly, pyramidami i oázou. Vytvořili jsme si a zahráli ve dvojicích starověkou „hadí hru“ Mehen, kterou hráli staří Egypťané.

Ve středu s námi oslavila Nicolka své šesté narozeniny. S mamčou vytvořily výborný raw dort, na kterém jsme si pochutnali. Nicolka dostala spoustu ručně vyrobených dárečků a odnesla si svoji obkreslenou postavu s podpisy, malůvkami a zapsanými důležitými údaji od svých spolužáků. Týden jsme zakončili úklidem našeho afrického koutku. Ve třídě je to teď hodně prázdno – zbyla nám jen jediná krabice s věcmi, které jsme za celý měsíc vytvořili a které se nám nashromáždily. Krabici jsme pomalovali a označili obrysem Afriky. Až nám bude smutno, budeme se k ní vracet.

Není vybrán žádný galerie nebo galerie byla smazána

MENU