Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Dvacátý šestý týden

Tento týden jsme se znovu vypravili do Galerie města Plzně. Čekala nás výstava Jiřího Trnky – Ateliér. Děti byly překvapené nejen změnou galerie (pro tuto příležitost se spojily dvě sousední galerie), ale také náplní výstavy. Nevěděly, co dříve vyzkoušet. Mohly si tak natočit vlastní loutkový film, prohrabávaly se pískem s promítanými obrázky, zhlédly dva loutkové filmy a průřez Trnkovou tvorbou. Určitě se půjdeme na tuto výstavu podívat ještě jednou, protože jsme ji zdaleka neviděli celou.

V úterý a ve středu jsme pokračovali africkým tématem. Jana s dětmi pekla Afriku z listového těsta, vyráběli jsme africké masky a hráli jsme hru se jmény ve svahilštině, které děti četly a řadily podle abecedy. Význam znalosti abecedy jsme si ukázali u různých druhů slovníků a hledání pojmů v nich. Vojta dostal samostatný úkol – měl si vybrat a naplánovat dvoudenní výlet do Keni a nakoupit jídlo na dva dny. Pracoval s převodem měny – zjistil, kolik českých korun by na tyto zážitkové dny potřeboval. Madlenka si sama vyžádala sčítání a odčítání do 20, Anežka si prohlížela encyklopedii a Anička vytvořila prstové divadlo.

Ve středu nás navštívila Klára Kappala s maminkou Janou Šajmovičovou, které společně pomáhají africké škole Wakitaka v Ugandě. Přijely k nám s povídáním o tom, jak to v takové škole chodí, co děti potřebují a jaké těžkosti musejí překonávat. Při této příležitosti jsme také pozvali naše kamarády a první třídu Waldorfské školy Dobromysl.

Odpoledne s námi po Motýlích tancích ještě zůstala Vendy se svými přáteli – bubeníky Tomášem, Pavlem a Milanem. Vendy nám zatančila a kluci zahráli. Společně jsme se naučili africkou písničku a ti, kteří se osmělili, si i zatančili.

Není vybrán žádný galerie nebo galerie byla smazána

MENU