Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Dvacátý devátý týden

Hned po jarních prázdninách jsme začali nové téma, které nás bude provázet pravidelně každé pondělí (pokud nebudeme mít aktivity mimo školu), a tím je Lidské tělo.  Připravuje ho pro nás Jana, Aniččina maminka. Jako lékařka samozřejmě dokáže „obsluhovat“ mikroskop, a to je to, co potřebujeme. 🙂
Začali jsem hodinkou v tělocvičně, abychom se rozehřáli a zjistili, k čemu všemu nám tělo slouží. Popsali jsme pohybovou a oběhovou soustavu, prohlíželi jsme si knihu o lidském těle a vytvořili jsme si „rentgenový snímek“ z vatových tyčinek. Jana přinesla učební pomůcku Logico Piccolo, se kterou pracoval hlavně Jaromírek. Ája vyluštila svoji první osmisměrku (skládající se z orgánů a částí lidského těla).
V úterý jsme se začali pomalu, ale jistě připravovat na jaro. Po pondělním odpoledním klubu, kdy nám rodiče a přátelé pomohli se zkulturněním zahrady, jsme začali sít ředkvičky a saláty, ale také trávu tam, kde nám chybí. Poprvé jsme si zahráli matematickou hru „autobus“, opakovali jsme si geometrická tělesa a Madlenka s Aničkou plstily vílu a andílka, které budeme prodávat na jarmarku. Chceme tím zajistit peníze pro africkou školu Wakitaka v Ugandě.
Ve středu jsme procvičovali psaní číslic a počítání, Vojta procvičoval slovní druhy, zlomky a naučil se určit slovesnou osobu. Poté už jsme pracovali v keramické dílně, ve které jsme strávili dvě hodiny. Díky Evě S. jsme se dozvěděli informace o tom, jak správně vytvořit výrobek z hlíny. Nakonec jsme udělali výrobků více – výtěžek z jejich prodeje také plánujeme věnovat dětem v Africe.

Není vybrán žádný galerie nebo galerie byla smazána

MENU