Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Dvacátý sedmý týden 2018/19

S koncem března jsme ukončili i naši dvouměsíční práci s tématem Praha. Opičky si vytvořily myšlenkovou mapu o tom, co všechno se za tu dobu o Praze dozvěděly, a srovnaly ji s myšlenkovou mapou, kterou dělaly na začátku. Ufoni dočetli knihu Ztraceni v rudolfínské Praze. Dramaticky si zpracovali hlavní role Klárky a Vojty ve chvíli, kdy objevují laboratoř ve věži Mihulka, a pak se seznámili s hlaholicí, kterou děti v příběhu nalezly na dveřích na konci tajných chodeb. Na závěr napsali autorce příběhu krátký dopis o tom, jak se jim kniha líbila a co jim tam chybělo. Endermani pracovali dále s básní Objevil jsme objev – schovávali všechna slova s -je nebo -ě do otvíracích okének, zpracovávali báseň graficky nebo zkoušeli vytvořit vlastní báseň.

V tvořivém bloku u Rádi jsme se rozdělili do dvou skupin a vymýšleli a nacvičovali sestavy, v nichž byly tanečníky jen naše ruce. Eliška ve svém bloku učila zájemce tzv. Cup song. S Radkou jsme dokončovali příspěvek do časopisu Klobouk na pařezu s tématem Z/rození, S/tvoření a vytvářeli také podobu našeho klobouku, pod kterým bychom jako Koventinka v časopise rádi vystupovali. S Jakubem se pokračovalo na získávání informací o zvířatech, která by byla vhodná do terária. Také pro ptáčky, kteří právě v tuto dobu začínají hnízdit, jsme venku připevnili několik chomáčů psí srsti, kterou budou moci použít na vystlání svých hnízd.

Ve středu nás navštívila paní policistka, s níž jsme si povídali o naší bezpečnosti, tedy o tom, jaká pravidla bychom měli dodržovat doma i venku, abychom předešli různým zraněním a abychom uměli včas rozeznat nebezpečné situace. Jako malou pozornost jsme si odnesli vlastní otisky prstů, které nám paní policistka sejmula.

V pátek jsme šli do Divadla Alfa na představení Cha cha cha Chaplin aneb jiná cháska, kde jsme se dozvěděli, jak vypadaly počátky filmu – že byl němý a doprovázela ho hra na piáno. Seznámili jsme se také s několika hlavními mužskými aktéry němých filmů. Po skončení představení jsme se šli protáhnout na blízké hřiště a zbytek dne jsme strávili volnou hrou.

MENU