Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Duben 2022/2023

Duben jsme zahájili velikonočním jarmarkem, na kterém jsme ochutnávali domácí dobroty, povídali si, prodávali a nakupovali na bazárku a na zahradě jsme spálili Moranu, čímž jsme se oficiálně rozloučili se zimou.

Pokračujeme v měsíčních tématech Austrálie a Hmyz. Navštívili jsme interaktivní výstavu Bezobratlí kolem nás v Západočeském muzeu a starší děti pracovaly s atlasem a určovaly zeměpisnou šířku a délku.

V rámci projektů si mladší děti volily mezi výtvarnými činnostmi (kreslily např. autoportrét nebo vyráběly vlastní razítko) a sportem a outdoorem (učily se rozdělávat oheň nebo vyrábět práchno).

Velkou pestrost přinesla pro tento měsíc i nabídka volitelných bloků: výroba sady kreativních karet Dixit, rétorika a diskuze, orientace a navigace a práce na zahradě. Každý si mohl opět vybrat, co by si chtěl vyzkoušet.

V dubnu proběhla v Koventince také prodejní výstava anglicky psaných knih, kde si děti mohly vše prohlédnout, začíst se a případně si nějaké knihy koupit. Mnoho z těchto knih přibude i do naší školní knihovny. Ani rodiče nepřišli, co se týče akcí, zkrátka. Konala se kavárnička Hejného matematiky, v níž si mohli prakticky vyzkoušet principy této metody.

Páteční čas jsme trávili opět kreativně – tentokrát více venku. Zpracovávali jsme dřevo a větve na všechny ohně, které na letošní rok plánujeme. A také nám krásně rozkvetla zahrada prvními tulipány a měsíčnicemi.

 

 

 

MENU