Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Koventinka pohromadě v březnu 2020

Březen 2019/2020

Vzhledem k okolnostem jsme v březnu strávili jen několik málo dní společně. Paradoxně bylo tématem měsíce Cestování po Evropě. Zdokonalovali jsme se v naší autorské tematické písničce, do které už zapojujeme i vícehlas a perkuse. Opičky cestovaly po Evropě a skládaly mapu ČR, Fousci se vrhli na oblast rovnic a prostřednictvím písničky se seznámili s vyjmenovanými slovy po V. Orioni se také ponořili do rovnic a seznámili se s neznámou x. Pokračovali jsme v týdenních projektech, které nám přetrvávají z února, tančili jsme na téma radost a pod Anežčiným vedením jsme si vytvořili puzzle.

V pondělním společném bloku jsme otevřeli téma pořadí. Několikrát jsme se seřadili dle různých kritérií – dle velikosti, věku, konkrétních dovedností – a povídali jsme si, jak je pro nás důležité být první a jak se cítíme, když jsme poslední, zjišťovali jsme, jak snadné je proměnit pořadí, a shodli jsme se na tom, že je to pouze jev, který existuje, ale není třeba mu přikládat mimořádný význam. V úterý jsme společně prožili Mezinárodní den Tibetu. Povídali jsme si o tom, co pro nás znamená svoboda, podívali jsme se na dokument o porušování lidských práv a vysvětlili jsme si symboliku tibetské vlajky. Tu jsme si následně vyvěsili ve třídě. Čtvrtek probíhal na detašovaném pracovišti u Lucky doma. Strávili jsme den částečně na hřišti a v dílně, kde jsme pískovali obrázky a hráli hry. Pátek, poslední společný březnový den, jsme si užili v Lobezském parku.

Od poloviny března už pracuje doma každý sám – někteří si vytvořili tajnou časovou schránku či vlastní inspirační karty. Průvodci používají odkazy pro on-line procvičování, ale také vymýšlejí hry a aktivity. Orioni (teď už nově i Fousci) se setkávají 2x týdně prostřednictvím videohovorů. A všichni se těšíme, až se zase společně sejdeme ve škole, kde nám kvete zahrádka a houpačky zejí prázdnotou.

MENU