Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Září 2023/2024

Září jsme trávili převážně opakováním společných dohod a stmelovacími aktivitami. Přivítali jsme mezi sebou několik nových dětí, a abychom se lépe sžili a poznali se, více jsme si povídali a hráli si. Mladší děti se učí a trénují základní dovednosti jako např. tvoření dvojic pro spolupráci, naslouchání v kroužku apod.

Tématem prvních šesti týdnů je práce s mapou a pro nejstarší Česká republika. Nově navštěvují nejstarší děti chemické laboratoře na ZČU. První návštěva byla věnována chemickým látkám a hlavně bezpečnosti. Nejstarší děti se také v rámci přípravných bloků z českého jazyka a matematiky chystají pomalu na přijímací zkoušky na střední školu.

V září se u nás hodně tvořilo – vyráběli se např. panáčci z alobalu v pohybu, sádrová vázička či magické obrázky. V rámci výtvarných bloků se děti seznamují s dějinami umění a zkoušely tvořit paleokeramiku. Podařilo se nám vyrobit dřevěné ptačí krmítko, které nám na zahradě chybělo. Pracovali jsme s vlastní knihou, tvořili jsme deník a zkoušeli porovnávat filmové a knižní zpracování konkrétního díla. Konala se také oblíbená páteční čajovna a nově zavedená rodičovská kavárna, kam si rodiče mohou přijít v klidu posedět a sdílet své zájmy, zážitky či otázky ohledně vzdělávání.

Také jsme trávili čas na zahradě, hráli jsme míčové hry, vyzkoušeli jsme kolečkové brusle, plavali jsme v jezírku, a někteří z nás si také poprvé zacvičili v posilovně. Skákali jsme gumu a trénovali parkour, každý podle svých zájmů. Týmovou spolupráci jsme podpořili při běhu Predator Race Junior u Boleveckých rybníků, kde motto „Jeden za všechny, všichni za jednoho!“ dostálo svého významu. Jako každoročně jsme se vypravili na Dny vědy a techniky na plzeňské náměstí.

MENU