Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Červen 2022/2023

Měsíc červen byl věnován zámořským objevům. Děti zhlédly na toto téma několik dokumentů a pracovaly s mapou, mladší děti připravily těm nejmenším pirátskou bojovku.

Začátkem měsíce proběhla expedice Netopýr, při níž zájemci zkoumali jeskyně v Moravském krasu. Završili jsme také oblíbené lekce plavání. Nejstarší děti absolvovaly exkurzi v plzeňské vodárně, konkrétně v úpravně vody pod Homolkou.

Společný čas jsme strávili na tradičním pobytu v botanické zahradě v Bečově nad Teplou, který je určen pro děti s rodiči i průvodce.

Hodně času jsme trávili venku při společných výletech: ke Košuteckému jezírku, na Mikulku a ke Kamennému rybníku. Hráli jsme míčové a improvizační hry, v týmech plnili úkoly a chystali se na závěrečnou slavnost.

Na programu slavnosti bylo parkourové představení a dvě pěvecká vystoupení, písničkou se s námi rozloučila průvodkyně Radka a tancem průvodce Aleš. U ohniště proběhlo slavností odhalení zdi, kterou děti v rámci projektu vyzdobily pravěkými motivy. Zájemci využili kreativní dílničky a také jsme prodávali a nakupovali na již tradičním bazárku. V „kině“ se promítaly fotky z historie Koventinky. Společně jsme pojedli, popili a poveselili se a někteří z nás také přespali ve škole.

MENU