Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Třicátý třetí týden

Týden jsme začali hrami, při nichž jsme procvičovali velká a malá písmena, různé druhy zvířat, týmovou spolupráci a komunikaci a taky pantomimu. Zjišťovali jsme, kolika možnostmi lze u sčítání docílit stejného výsledku. Každý si sám vybral, co chce sčítat (korálky, gumičky, figurky…). Tvořili jsme obrázky z písku a také jsme si vyzkoušeli abstraktní kresbu. Madlenka totiž v úterý na ranní kruh přinesla svůj abstraktní obrázek inspirovaný návštěvou galerie. Rázem se rozjela diskuze o tom, co kdo v obrázku vidí. Neváhali jsme, pustili jsme si hudbu a každý kreslil sám jen to, co mu napovídá ruka. Rozum jsme se snažili vyřadit. Na závěr jsme si své obrázky navzájem prohlédli a vyhodnotili jsme, jaké pocity z obrázku máme a co nám připomíná.

Také jsme hodně času trávili venku. Zasadili jsme mátu, meduňku a pupalku a přečetli jsme si o nich v knížce. Salát i ředkvičky už nám rostou. :-) Do květináčků jsme si ještě zaseli řeřichu a květináčky jsme si ozdobili. Pan Makoň ze Záchranné stanice živočichů nám posílá pravidelný týdenní přehled o tom, co se u nich děje. Společně jsme si prohlédli zaslané fotky a popovídali jsme si o aktuálních tématech – rozmnožování žab, kroužkování ptáků a hlášení čápa bílého z ČR v západní Africe a s tím souvisejícím návratem čápů.

Ve středu s námi opět pobyla Jana, tentokrát s tématem lidských smyslů. Den byl hodně hravý – počítali jsme kuličky po hmatu, hráli jsme sluchové pexeso, párovou hru s hmatovým pytlíkem, čichali jsme různé pochutiny, zkoušeli jsme kreslit nohama a ústy, povídali jsme si o tom, která zvířata mají vyvinuté jaké smysly a v čem jsou rekordmany. Každý si mohl vyrobit masku určitého zvířete.

V úterý i ve středu jsme si sami vařili. Bylo to, myslím, celkem zajímavé zpestření.

Týden jsme zakončili Anežčinou oslavou šestých narozenin a odpoledním běháním na zahradě a společně s Evou S. také kreslením akrylovými barvami na kameny.

Není vybrán žádný galerie nebo galerie byla smazána

MENU