Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Třicátý sedmý týden

Udělali jsme velký kus práce. Procvičovali jsme si hodiny a hráli jsme hru „Byl jsem na farmě a viděl jsem…“ – v té jsme potrénovali paměť. Nakonec Vojta ze všech zmíněných slov vytvořil příběh. Venku jsme si zopakovali části listu a třídili jsme je na jednoduché a složené. Podle klíče jsme se pokoušeli také určit druh stromu. Vše jsme zkoumali lupou. Hráli jsme hru s dřevěnými tyčemi, u které jsme si opakovali látku, ke které je třeba mechanické zapamatování – každý podle své úrovně (násobilka, vyjmenovaná slova, samohlásky, počítání do 10 atd.).

Madlenka s Jaromírkem se naučili pravidla pro psaní ů/ú, Ája a Anežka třídily obrázky podle druhu na ovoce a zeleninu, Vojta řešil hádanky týkající se fyzikální veličiny – síly a Nikolka přiřazovala zvířátka a jejich užitek. Také sčítala a odčítala a naučila se psát hezkou číslici 8.

Dostali jsme se také k dalšímu příběhu z Emušákova – tentokrát o zvědavosti. Protože se v příběhu vyskytla Morseova abeceda, vysvětlili jsme si, k čemu se používá, a zkoušeli jsme si navzájem psát vzkazy. Nakonec jsme si uplstili modrou mouchu – Zvědavost. Eva S. donesla potřebný materiál k upevnění houpací sítě, takže už se konečně můžeme dosyta houpat.

Není vybrán žádný galerie nebo galerie byla smazána

MENU