Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Třicátý čtvrtý, pátý a šestý týden

I když byly poslední dva týdny o den kratší, odehrálo se u nás mnoho zajímavých věcí. Při ranním kroužku jsme diskutovali na téma svoboda, které pro nás bylo v posledních dnech velmi aktuální. Také jsme vědomě nakupovali – děti ve skupinkách nakoupily za omezenou částkou peněz podle zadaných úkolů (např. našly zdraví škodlivé výrobky, koupily potraviny bez aditiv a bez cukru, sledovaly reklamní triky prodejců…).

S Petrem už chodíme ven, kde je neomezené množství překážek a inspirace. Děti se tak učí překonávat strach a posouvat své limity. Odpoledne jsme trávili hlavně na zahradě. V úterý za námi přišel Jakub a ukázal nám, jaký vliv má při fotografování nastavení clony. Ve středu jsme se loučili s Vašíkem – každý z nás mu sdělil, co si na něm cení, a potom jsme se společně pustili do šťavnatých ovocných špízů. Další úterý nás navštívil Zdeněk, se kterým se děti ponořily do hudební pohádky, kterou si nejprve poslechly a potom zkusily odvyprávět, zahrát a pořídit zvukový záznam. Také se bubnovalo a hrálo na různé hudební nástroje. Na návštěvu u nás se těšila i Kamila, jejímž hlavním tématem byly barvy – jejich rozdělení na studené a teplé tóny a následné tvoření a poznávání.

Novinkou na středeční odpoledne jsou lekce plavání, které začaly s příchodem května. Děti na ně dochází s Katarínou.

Květnovým tématem je příroda, kterou zkoumáme z mnoha úhlů (např. starší děti zkoušely psát věty o přírodě s využitím některých slovních druhů, tvořily myšlenkovou mapu nebo diskutovaly o živé a neživé přírodě).

Ve čtvrtek jsme dopoledne s velkým nadšením psali do klasických písanek, snažili se porozumět  zlomkům a povídali si o duchách, kteří se prý dětem zjevují v tělocvičně. Odpoledne jsme opět vyrazili na in-liny. Bohužel se nám cestou rozpršelo a pro špatné počasí, byly brusle zrušeny. Náladu jsme si ale mohli spravit  hned další týden v Depu na workshopu v LC Atelieru pro kreativní práci s polymerovými hmotami – fimem. Děti si vyzkoušely různé techniky a vyrobily si spoustu šperků i zvířátek. V pátek jsme se vydali do divadla Alfa na představení Kolíbá se velryba a odpoledne jsme sbírali odpadky z trávníku kolem Jižního nádraží.

MENU