Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Šestnáctý týden

Pondělním tématem byla spirála. Spirálu jsme kreslili (zkoušeli jsme i spirálu ve spirále) a poté venku vytvořili z listí a větviček. Celý den jsme ji střežili a večer jen za svitu svíček – i s ostatními návštěvníky našeho adventního klubu – statečně prošli. V jejím středu čekal anděl, který se s dětmi rozdělil o světlo svíčky. Adventní spirála je symbolem cesty do vlastního nitra, v němž najdeme světlo, které vyneseme na povrch, a můžeme jím tak prozářit sebe i svět kolem nás.

Stále více se snažíme pracovat skupinově. Někdy už si děti zvládnou práci samy rozvrhnout, někdy ještě potřebují pomoc. V úterý jsme si připravili projekt Psaní dopisu. Přemýšleli jsme o tom, komu by v těchto dnech udělalo vánoční přání největší radost, a rozhodli jsme se pro domovy seniorů. Vojta nejprve na internetu našel cenu poštovní známky, Jaromírek pomocí perlového materiálu zjistil, kolik potřebujeme peněz, a potřebnou částku vybral z pokladničky. Vojta poté vyhledal adresy čtyř domovů pro seniory, do kterých jsme ručně ozdobené přání psali. Prošli jsme se do papírnictví koupit známky a dopisy jsme vhodili do schránky. Snad někoho alespoň trochu potěší! Při té příležitosti jsme se naučili, kam a jak psát správně adresu, kam lepit známku a jaký je rozdíl mezi obyčejným a doporučeným dopisem.

Středa už byla celá věnována Vánocům. Ráno jsme si zahráli několik her, zkusili ve skupince vymyslet vánoční pohádku podle obrázků, zavěsili na zahradě lojové koule pro „naše“ ptáčky, aby měli zásoby, a potom už nás všechny čekalo překvapení v podobě dárků, které dětem věnovali přátelé – milí lidé, kteří mají Koventinku rádi. Děti byly nadšené! A všem moc a moc děkujeme a přejeme klidné svátky a v lednu se zase těšíme na shledání.

Není vybrán žádný galerie nebo galerie byla smazána

MENU