Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Říjen 2020/2021

První říjnový pátek jsme cestovali proti proudu času. Vyjeli jsme k Vranovickému jezírku, kde se děti po skupinkách vracely historií až do prvohor, plnily úkoly, luštily rébusy a pomocí metru, kompasu a buzoly sbíraly části mapy. Ta jim pak prozradila, kde mají hledat zkameněliny z doby dávno minulé.

Nejstarší skupina stihla ještě navštívit knihovnu, kde děti získaly důležité a zajímavé informace o jejím fungování a vypůjčily si knihy. Od Starých řeckých bájí a pověstí jsme přešli k tématu Stavebních slohů. Povídali jsme si také o Johnu Lennonovi, Karlu Čapkovi, poslouchali Imagine a četli R.U.R.  Od zlomků se děti přesunuly k desetinným číslům a pomocí písniček si rozšiřovaly anglickou slovní zásobu.

Špioni zkoumali historii kalendáře, ztvárnili si své životní číslo a zinscenovali příběh o rytířích ď, ť, ň, kteří se vzdali svého háčku ve prospěch princezen – samohlásek ě a i. Děti si vzájemně posílaly římské číslice, které následně hádaly, a seznámily se s různými zápisy rovnic. 

Nejmladší Opičky během října slabikovaly a skládaly slova, v matematickém prostředí krokovaly, jezdily autobusem a s angličtinou se objevily mezi různými zvířátky.

V rámci projektu Firma jsme si vytvořili své vlastní reklamní video, z něhož by se měl zákazník o nás dozvědět vše potřebné. 

Všichni společně jsme zpívali novou písničku, při které jsme si zopakovali měsíce v roce česky i anglicky. Hráli jsme hry na rozvoj zraku i intuice, diskutovali jsme a tvořili příběhy. V závěru měsíce jsme se také učili zapínat a vypínat mikrofon nebo zvedat ručičku v on-line prostředí MS Teams.

MENU