První týden

Škola začala. Pro někoho výhrůžka, pro nás potěcha. Během prvních dní jsme se navzájem seznámili, dozvěděli jsme se, co máme rádi, co bychom se chtěli v Koventince naučit a na co se těšíme.

Představili jsme si písničku Abeceda, kterou zpíváme každý den s hudebními nástroji. Taky jsme zjistili, že většina z nás už umí číst, nebo zná alespoň většinu písmenek. Do krabičky od sirek (kterou jsme si vyzdobili podle svého) jsme si sestavili své jméno z písmenek. Zkoušíme přečíst (odhadnout), které jméno ke komu patří. Sestavujeme také jména našich spolužáků.

Popovídali jsme si o tom, co vlastně znamená Koventinka. Každý si nakreslil svoji představu a nakonec jsme se společně dohodli na tom, jak by měla naše Koventinka vypadat. Uplstili jsme ji a bude denní součástí našeho ranního kruhu.

Oblíbenou činností je běhání po zahradě, lezení na stromy, kluci už pomocí nože a kladiva postavili první bunkr. Každý den si natrháme bylinky na čaj, který si dáme po obědě (měli jsme už jitrocelový a řebříčkový). Taky k nám chodí každý den za okno dvě veverky – dali jsme jim jména Zrzečka a Popelka.

S Ráďou jsme okusili slast masáží a vůní a s Evou jsme si malovali na kamínky.

Těšíme se, co přinesou další dny!

Není vybrán žádný galerie nebo galerie byla smazána

MENU