Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

První týden

Škola začala. Pro někoho výhrůžka, pro nás potěcha. Během prvních dní jsme se navzájem seznámili, dozvěděli jsme se, co máme rádi, co bychom se chtěli v Koventince naučit a na co se těšíme.

Představili jsme si písničku Abeceda, kterou zpíváme každý den s hudebními nástroji. Taky jsme zjistili, že většina z nás už umí číst, nebo zná alespoň většinu písmenek. Do krabičky od sirek (kterou jsme si vyzdobili podle svého) jsme si sestavili své jméno z písmenek. Zkoušíme přečíst (odhadnout), které jméno ke komu patří. Sestavujeme také jména našich spolužáků.

Popovídali jsme si o tom, co vlastně znamená Koventinka. Každý si nakreslil svoji představu a nakonec jsme se společně dohodli na tom, jak by měla naše Koventinka vypadat. Uplstili jsme ji a bude denní součástí našeho ranního kruhu.

Oblíbenou činností je běhání po zahradě, lezení na stromy, kluci už pomocí nože a kladiva postavili první bunkr. Každý den si natrháme bylinky na čaj, který si dáme po obědě (měli jsme už jitrocelový a řebříčkový). Taky k nám chodí každý den za okno dvě veverky – dali jsme jim jména Zrzečka a Popelka.

S Ráďou jsme okusili slast masáží a vůní a s Evou jsme si malovali na kamínky.

Těšíme se, co přinesou další dny!

Není vybrán žádný galerie nebo galerie byla smazána

MENU