Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Druhý týden

I druhý týden přinesl hodně nového. Hlavním tématem byla Rodina a denní harmonogram. Vytvářeli jsme rodinný strom, povídali jsme si o rodinných vztazích, hráli jsme pantomimu a další hry, holky se naučily samohlásky krátké a dlouhé a Vojta pracoval na slovních druzích.

Seznámili jsme se s voskovými bločky, se kterými trénujeme přímky a oblouky. Společnými silami jsme pojmenovali jednotlivá stanoviště v naší třídě, ve kterých každý den samostatně nebo ve dvojicích zhruba 45  min. pracujeme. V jednom týdnu si každý volí určité stanoviště pouze jednou. Také jsme začali s prezentací vlastní práce ostatním. Po ní následuje sebehodnocení a od každého kamaráda jedno ocenění a jedno doporučení.

Novinkou jsou dřevěné schody, které nám pan údržbář vyměnil místo starých shnilých, konečně přehledně uspořádaný regál na veškeré pomůcky a nová sada dřevěných hudebních nástrojů.

Venku jsme tvořili podzimní věneček a hráli hry s dřevěnými tyčemi. Čaj jsme si uvařili tentokrát šípkový a mátový.

Eva si připravila výrobu barevné káči a  s tím související míchání barev a Klára děti naučila písničku Finger Family, kterou také společně dramaticky ztvárnily. 🙂

Není vybrán žádný galerie nebo galerie byla smazána

MENU