Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Pátý týden

Tématem tohoto týdne byl Svatý Václav. Pověděli jsme si o tom, kdo to byl, kdy žil, jaké byly jeho rodinné poměry:) a jak skončil. Prohlédli jsme si obrázky, fotky Sochy svatého Václava i portréty nejvýznamnějších Přemyslovců. Vytvořili jsme z nich „loutky“, které nám sloužily při písničce o  jeho rodu. Vojta si zopakoval přídavná jména a slova protikladná. (Samozřejmě víme, že nic není černobílé.)

Vybarvili, vystřihli a slepili jsme si Václava na koni a Vojta se pustil do tvorby Svatováclavské koruny v životní velikosti. Sám zjistil informace z dostupných materiálů a internetu. Na našem modelu souhlasí i počet a barva drahých kamenů. Mohli jsme si tak ověřit, že dříve byli lidé opravdu menší.

Hodně oblíbeným (pouštěli jsme ho 4x) se stal díl Svatý Václav z cyklu Dějiny udatného českého národa.

Dále jsme pokračovali v různých hrách – hledali jsme stejné obrázky, zahráli jsme si zvukové pexeso, které jsme vytvořili z plechovek (díky, Dane) a přikládali jsme slova k obrázkům. Vojta pracoval s textem, rýsoval časovou osu a naučil se pracovat s pojmem století.

Chytání imaginárního zloděje se stalo hlavní venkovní aktivitou – vytvoření plánu, vymýšlení strategií a Madlenčina kresba chycení dotyčného do pasti. Bylo vidět, že děti jejich vlastní hra baví – bylo to totiž první, co si musely ráno z předešlého dne doprožít.

MENU