Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Osmý týden 2018/19

V tomto týdnu jsme se přesunuli z říše rostlinné do říše živočišné. Rozpoznávali jsme různé druhy zvířat a pojmenovávali jsme části jejich těl a koster. Pracovali jsme ve dvojicích a poté jsme předávali informace o vybraném druhu ostatním. Ti nejmladší (Opičky) si hledali na internetu různé druhy opic, které pak zakomponovali do plakátu, jenž spolu namalovali. Nejstarší se zabývali rozdělováním zvířat na bezobratlé, obratlovce a na další skupiny obratlovců podle jejich typických identifikačních znaků. Zkoušeli si také sestavovat s pomůckou různé potravní řetězce. Naše zahradní krmítko opět začínají hojně navštěvovat ptáci, proto jsme trávili hodně času jejich pozorováním a zapisováním.

V pondělí nás navštívila fotografka Zoologické a botanické zahrady města Plzně, paní Misíková, a povídala nám o expedici do Ugandy, jíž se účastnila. Dozvěděli jsme se toho opravdu hodně o životě zvířat i lidí v Africe. A velmi nás překvapilo, jaká zvířata jsou nebezpečná, i když na to na první pohled nevypadají.

Jára si pro ostatní děti připravil blok zaměřený na práci s mikroskopem. Na kruhu pak Jára mluvil o tom, jak se cítil, když měl odpovědnost za průběh celého bloku. Co se mu povedlo, co naopak ne a co by příště udělal jinak. Potom dostal zpětnou vazbu od ostatních dětí. A ačkoliv to na první pohled většinou není patné, je z jejich odpovědí zřejmé, že s moudrostí vědí, cítí a reflektují všechno, co se kolem nich děje.

S Radkou začali někteří nacvičovat muzikál. Povídali si o tom, co to muzikál je, pouštěli si ukázky a diskutovali nad vlastními náměty. V pátek jsme zdobili třídu na nadcházející Halloween různými pavoučky, čarodějnicemi, netopýry, dýněmi a duchy a pouštěli jsme si k tomu tématickou hudbu z filmů o Harrym Potterovi.

MENU