Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Květen 2018/19

Spolu s novou tematickou písní Život je film jsme v květnu nahlédli do světa filmu, animovaného především. Celý týden totiž děti pracovaly na projektu Animánie a pod vedením profesionálních lektorů si ve čtyřech skupinkách vytvořily čtyři krátké animované filmy. 

O programu Animánie referuje Eliška M.:

Minulý týden jsme měli týden s filmem.

Docela mě to bavilo.

Já jsem byla ve skupině Papírek.

Bylo to docela náročné, a možná to bylo taky tím, že jsme měli asi o hodinu víc než normálně.

Pozice, co jsme si vyzkoušeli: Kamera / Animátor / Výtvarník / Střihač / Režisér.

Ostatní skupiny byly: Plastelína, Koláž, Prosvětlovák.

Asi bylo nejtěžší animování, protože to byla tak precizní práce. Než tam přiletěla bublina, tak to trvalo asi půl hodiny (tak 100 snímků).

Nakonec z toho byl asi dvouminutový film.

Nejvíc se mi líbil film od skupinky Koláž.              

***

Na dalších květnových tvořivých blocích si děti mohly vyzkoušet výrobu thaumatropu či flipbooku. Informace z knihy „Jak vznikl film“ zanášely do časové osy, aby si lépe dokázaly představit, kolik času uběhlo od prvních filmových objevů až po současnost. Vyzkoušely si práci Filmové Akademie a rozhodovaly o udělení „Oscara“ za práci na dětmi oblíbeném filmu Harry Potter a Kámen mudrců.

Ufoni si v květnu třídili své poznatky o slovních druzích, Endermani opakovali kořen slov a učili se slovnímu popisu, Opičky zkoušely proměnit obrázkovou knihu Kytičky z ulice na knihu psanou. Rozdíl mezi beletrií, poezií a populárně naučnou literaturou si děti ověřily hledáním příslušných knih ve školní knihovně a jejich rozdělováním do tematických hromádek. Nad hromadami knih se pak pobavily o tom, co kdo raději čte.

Na konci měsíce se s námi rozloučily španělské studentky Julia a Marta, které během své dvouměsíční praxe v Koventince přinesly dětem spoustu zábavy, radosti, společného tvoření, her a tance, ochutnávku španělštiny i španělské kuchyně. Před jejich odletem jsme za krásného slunečného dne společně pobyli u Kameňáku, s ohněm, špekáčky, kytarou, a dokonce i koupáním.

A aby nebylo májových zážitků méně než letošního májového deště, vyrazili jsme v duchu koventinkovské písničky „Jedu z Plzně do matičky Prahy“ na celodenní výlet do hlavního města, navštívili areál Pražského hradu, svezli se tramvají i metrem, vystoupali na Petřín a dolů sjeli lanovkou. A náš jarní výlet i měsíc filmu jsme završili návštěvou filmového muzea NaFilM.

MENU