Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Desátý týden 2018/19

V desátém týdnu jsme hodně pracovali na získávání a prohlubování našich znalostí o lidském těle. Obkreslili jsme si ve dvojicích na papír postavu v životní velikosti a pokoušeli jsme se správně zakreslit a popsat všechny lidské orgány. Postupně budou v listopadu do obrázku přibývat i další součásti lidského těla. Ufoni a Endermani si vytvořili desky s názvem Moje tělo, kam si začali zaznamenávat poznatky o svém vlastním těle. Začali barvou očí a vlasů, váhou, výškou, teplotou a někdo i počtem zubů, obvodem pasu či hlavy. Povídali si také o krevních skupinách, ale zjistili, že jen velmi málo dětí zná tu svou. Opičky si četly z knihy Moje zázračné já kapitolu o buňce, jejíž model pak vytvářely z modelíny.

Středeční den uvedly Anežka a Nikolka svým krátkým referátem o křečcích. K velké radosti všech dětí si přinesly i živého křečka na ukázku. Viki a Ája vedli tento týden své vlastní tvořivé bloky. Viki si připravil hodinu s 3D malováním a psaním, Ája zas malování podle knížky. Ráďa s nejmladšími dětmi vytvářela mandaly a obrazce z přírodnin. Radka se svou skupinkou pokračovala v nacvičování muzikálu a také učila děti vytvořit knížku, v níž se dají různé části těla různých postav zaměňovat a vznikají tak vtipné kombinace. S Jakubem si Endermani a Ufoni cvičili přesnost v rýsování, učili se používat úhloměr a rýsovali pravoúhlé trojúhelníky. V tvořivém bloku Jakub učil děti opravovat autíčko na dálkové ovládání a vyrábět raketky pomocí sody a octa. A také vedl naši dlouho připravovanou akci „Sázení stromu v atriu“. Velký dřevěný květináč, který děti na jaře vyrobily a na podzim nabarvily, se konečně zaplnil zeminou a byla do něj zasazena třešeň. Při sázení si děti užily hodně zábavy, zvláště při udusávání zeminy.

Ve čtvrtek si nejstarší děti opět prožily plno dobrodružství s hrou Lovci podnikavých duchů. Tentokrát se seznámily s nejdůležitějšími pravidly prezentace před lidmi. Měly si rozdělit role v týmu podle toho, co kdo nejlépe umí. To každý sám i prezentoval před týmem dle základních pravidel vystupování a dostal od něj zpětnou vazbu. Na týmové vlajce se každý sám za sebe snažil obrázkem vystihnout své vlastnosti, schopnosti a vědomosti, které by týmu mohly pomoci při řešení dalších úkolů.

Pátek byl věnován Svatomartinské slavnosti, kterou jsme pořádali společně se sousední spřátelenou školkou Kuličkou. Pekli jsme svatomartinské rohlíčky, děti ze školky zahrály divadelní představení o svatém Martinovi a v tělocvičně jsme si pak všichni dohromady zařádili na velké opičí dráze. Odpoledne hrál divadlo i Štěpík a Laura oslavila své narozeniny. O svatomartinské rohlíčky jsme se samozřejmě podle tradice rozdělili – půlku jsme nechali každý sobě a druhou půlku jsme věnovali příteli.

MENU