Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Třicátý sedmý týden 2017/2018

V pondělí jsme si vyzkoušeli prvky kontaktní improvizace, při které se vzájemně vnímáme prostřednictvím doteku, vedeme a necháváme se vést, vnímáme váhu druhého nebo přenášíme svou váhu na něj. Lépe tak vnímáme sebe i ostatní a učíme se vědomému kontaktu. Kluci poté sestavovali květináč pro strom v atriu a brousili trubky na houpačku. Ostatní se doslova prohrabovali kompostem – snažili jsme se ho přehodit a získat co největší množství úrodného humusu. Ten jsme pak nosili na nové záhony. Odpoledne si děti opět užily šití.

V úterý jsme se na Kamenném rybníku loučili po společných třech měsících se španělskými studenty Irene a Raulem. Předali jsme jim dárky na památku, zpívali jsme písničky u ohně a hráli si.

Ve středu jsme opět pokračovali ve hře Malá velká království, kterou se nám konečně podařilo dokončit. Procvičili jsme si při ní počítání i čtení. Po svačince následovala základní gymnastika, zpevňovací cvičení a trénování hvězdy a přemetu vpřed.

Ve čtvrtek a v pátek jsme se věnovali hmyzu. Vyvozovali jsme charakteristiku, tvořili jsme broučky, vážky a mouchy z modelíny, hráli jsme tematické divadlo a upekli štrúdlové „hmyzáky“. Venku jsme pak tvořili hmyzí překážkové dráhy.

MENU