Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Třicátý devátý týden 2017/2018

V pondělí jsme prostřednictvím písničky řadili ptáky do kategorií podle druhů – děti přiřazují kartičky s obrázky, běhají s roztaženýma rukama jako s křídly nebo jen zpívají a pozorují ostatní. Pak jsme si zahráli pohybovou hru s kytarou a bubínkem. Děti projevují velkou touhu po vzájemném fyzickém kontaktu, zkoušeli jsme si tedy různé formy boje ve dvojicích, přetahování, páku apod. Na začátku jsme společně stanovili zásady férového zápasu a při boji byli všichni stále naladěni jeden na druhého. Odpoledne jsme dokončili obnovu naší duhové houpačky.

V úterý jsme navštívili Techmanii a program Tajemství planety Země ve 3D Planetáriu. Průvodce Jan nám poutavě vyprávěl o planetách, fázích měsíce, ročních obdobích, horninách a sopkách. Po zbytek dne si děti užily expozice, hry a pokusy.

Ve středu si někteří zahráli hry při angličtině s Pínem, někteří vařili oběd a jiní si v rámci čtenářské dílny četli vlastní knížku. Johanka si pro ostatní připravila referát na téma Pomocné tlapky. Odpoledne jsme oslavili Pepíčkovy osmé narozeniny a pochutnali jsme si na ovocných špízech s čokoládou. Večer nás čekalo vystoupení s autorskými hrami dramatického kroužku dětí a rodičů z Koventinky v Moving Station před zaplněným hledištěm.

MENU