Koventinka alternativní škola logo

Aktuality

Robert Ulip Koventinka Plzeň

Robert Ulip

průvodce

Proč Koventinka?

Koventinka je tvořena lidmi pro lidi. Líbí se mi tento způsob vzdělávání, kdy jsou děti v kolektivu různého věku a mohou „opisovat“ od starších a tím se učit kombinovat své fantazie se vzory a otevřít si tak knihu na té stránce, která je bude zajímat, a růst podle sebe. Inspirovat, motivovat, pomáhat, růst a sdílet – to je můj vesmír a proto jsem tu.:-)

Jsem řemeslník se specializací na dřevo – tesařina a truhlářství jsou mým mořem. Není to práce, ale radost. Tvorba z rostlého materiálu, který není nikdy stejný, přináší spoustu překvapení a vyžaduje naprostou přítomnost, soustředění, vizi, plán, kuráž a mnohdy nezdolnost nevzdat se při mnoha nezdarech a obtížích. Dřevo stejně jako kámen, voda a oheň je živel, který nedá nic zadarmo, o to více však naučí. 

V každém člověku je umělec, umění je životem plným pulzujících barev, kde nic není černobílé, je to univerzální jazyk, kterému rozumí každý – ve všech jazycích a kulturách. Baví mě sdílení, kdy mohu předat něco ze své pokladničky nápadů a odnést si zase jiný drahokam, o který se se mnou někdo podělí. Ten, kdo naslouchá dětské mysli, je vždy nejbohatší :-).

MENU