Průvodci našich dětí

Průvodci si s dětmi tykají a oslovují se vzájemně jménem.


Mgr. Lucie Salákováhlavní průvodce a průvodce Dětského klubu 
lucka


Mgr. Radana Lazarová – hlavní průvodce a průvodce Dětského klubu

13438875_10208372617144403_6437786185525741559_n

Mgr. Zdeněk Drahoš – dopolední průvodce a průvodce Dětského klubu

Zdeněk je učitel a muzikoterapeut. Vystudoval Pedagogickou fakultu na ZČU obor fyzika a výpočetní technika. Je spoluatorem knihy Počítač ve výuce fyziky. Pracoval v korporátním prostředí, které ale po téměř deseti letech opustil, aby se mohl plně věnovat své velké vášni muzikoterapii a skupinovému bubnování, tzv. drumcircle. Díky kurzu „Comunity Building Through Rhythm“, který absolvoval pod vedením zkušeného lektora Arthura Hulla, se stal certifikovaným drumcircle facilitátorem a své muzikoterapeutické schopnosti rozvinul především v dlouhodobém výcviku u Matěje Lipského. Praktické zkušenosti nasbíral například v centru Totem, na projektech ‚Together we can make it better‘, v ramci organizace Člověk v tísni a nebo na mezinárodní hudební škole ISMFA Plzeň. Při těchto příležitostech bubnoval nejenom se seniory, studenty lékařské fakulty, ale také s dětmi ze socíálně vyloučených oblastí. Spolupracoval na projektu Plzeňáci? v rámci organizace Člověk v Tísni, kde lektoroval vzdělávání imigrantů ze třetích zemí.

Věnuje se také muzikoterapii ve spolku Happy Handicap a ve stacionáři Exodus v Třemošné. Má rád cestování, přírodu a aktivně hraje na bicí.

Bc. Petr Boleček – dopolední průvodce

fotobolecekpetr

Petr pracuje jako lektor parkouru a organizuje workshopy pro děti a mládež. Dlouhodobě též spolupracuje s nízkoprahovým klubem Ponton, z.s., kde se věnuje především dětem ze sociálně vyloučeného prostředí. Mezi projekty, na kterých se v této oblasti podílel, patří Plzeň bez překážek, Street Battle Jam či Pixlování. Absolvoval bakalářské studium na FPE ZČU v Plzni. Zde také v současnosti studuje magisterské studium výchovy ke zdraví a tělesné výchovy. Má za sebou seminář o inkluzivním vzdělávání a kurz Zkušeností k respektování. Prošel také akreditovaným kurzem instruktor lyžování.

Věnuje se též několika bojovým uměním, akrobacii, hand-balancingu a pohybu všeobecně. Je spoluzakladatelem umělecké skupiny Hellfire, která vystupuje se svojí ohnivou a světelnou show u nás i v zahraničí. Pracuje také jako kaskadér u filmu či v reklamě. Zajímá se o osobní rozvoj, přírodu a cestování. Rád hraje na kytaru a zpívá.

Bc. Květa Mráčková – průvodce

Díky studiu v Kanadě se ještě na střední škole začala věnovat výuce anglického jazyka. Po narození dcer se začala více zajímat o alternativní vzdělávání. Vystudovala pedagogickou fakultu ZČU v Plzni, absolvovala 3-leté studium waldorfské pedagogiky, kurz Respektovat a být respektován. Působila jako učitelka v Soukromé mateřské škole Plzeň – Božkov (fungující na waldorfských principech), spoluzakládala bilingvní Anglickou školku při Anglickém centru.

V současné době působí jako průvodkyně v Koventince, učitelka ve firemní školce a lektorka anglického jazyka. Kromě alternativní výchovy, vzdělávání a bydlení se zajímá o tvoření všeho druhu (především z přírodních materiálů), přírodu jako takovou, sport.

Mgr. Eva Spěváčková – průvodce

Hledač na cestě životem. Příchod dcer do života odstartoval opouštění dosavadních zájmů a přinesl nové. Absolvovala kurz Respektovat a být respektován, kde se seznámila se zakladatelkami Koventinky, a od jejích počátků pomáhala při chodu školy. Zajímá se o inovativní a nenásilné formy vzdělávání a komunikace. Ráda si užívá s dětmi společné tvoření, hraní her, cvičení, malování, povídání a čtení. Svůj volný čas věnuje nejraději sebezdokonalování v oblastech, které přesahují náš fyzický svět.

Renata Stelzerová – průvodce a provozní

foto-ru

Díky odbornosti zvolené střední školy – sociálně právní, se od 15 dostávala do kontaktu s různými sociálními vrstvami a sociálními problémy – od miminek bez rodičů, přes problémy vozíčkářů až po péči o seniory, což jí pomohlo vytvořit si svérázný pohled na svět. Miluje sbírání zážitků, barevnost a nevyzpytatelnost života, cestování, bytí v přírodě…Co ji ale nejvíce baví, je být s dětmi. Od narození svého syna se zajímá o alternativní přístupy výchovy zaměřené na nemocenský a respektující přístup.

Píno – lektor angličtiny

Náš tým v akci: